O nas

Oto baśń i nie baśń.......

…..Dawno, dawno temu była Pasja, pojawiła się wraz z zawodem, wykonywaną pracą, miłością i szacunkiem do dzieci. Potem pojawiło się Marzenie. Najpierw niewielkie jak okruszek, powoli kiełkowało, w miarę upływu lat i nabywania doświadczeń rosło i dojrzewało. Aż w 2011 roku dobry król podarował poddanym Edykt o żłobkach, wtedy do Pasji i Marzenia dołączyła Determinacja, a kiedy jeszcze królowa Unia dorzuciła Dotację narodził się.... Żłobek – Żłobek Cherubinkowo.pl.

Dlaczego Cherubinkowo.pl?

Większość z nas zapytanych z kim kojarzy się mały dzidziuś, niemowlę, czy maluszek odpowie, że z aniołkiem.  Mówimy: „śpi jak aniołek”, „grzeczny jak aniołek”, czy „śliczny jak aniołek”. Wyobraźnia podsuwa wówczas obraz cherubinka - rozkosznego, uśmiechniętego bobasa z burzą loków, niebieskimi oczkami i dołeczkami w policzkach.

Im dziecko starsze, tym w miarę rozwoju i kształtowania własnej osobowości coraz mniej ma z aniołka, a coraz więcej z psotnego diablika. I o to chodzi.

Naszym celem jest bowiem dostrzeżenie i uszanowanie w każdym dziecku i aniołka, i diablika. Dlatego stawiamy na: indywidualne podejście do każdego maluszka, wspieranie rozwoju jego osobowości i uświadamianie mu własnej wartości oraz realizację jego potrzeb i zainteresowań.

Harmonijny rozwój Maluszków osiągamy między innymi poprzez stosowanie:

Masażu Schantala który pozwala niemowlętom uregulować sen, poprawić trawienie, wyciszyć i uspokoić się, uczy świadomości własnego ciała i jego granic dając w ten sposób wzrost poczucia bezpieczeństwa dziecka, a także stymulując układ hormonalny podnosi jego odporność .

Zabaw ruchowo - muzycznych -  obejmujących zabawy ruchowo- naśladowcze, zabawy rytmiczne z elementami rehabilitacji, zabawy przy różnych rodzajach muzyki i poznawanie prostych instrumentów muzycznych. Dzięki tym zajęciom maluszki kształcą i wyrabiają sprawność ruchową, uczą się skupiać uwagę, kształcą słuch i wyobraźnie muzyczną, a także ćwiczą pamięć.

Zabaw dydaktycznych na które składają się: słuchanie bajek, opowieści i wierszyków; oglądanie obrazkówi ilustracji; zabawy dźwiękonaśladowcze; śpiewanie piosenek; ćwiczenia buzi i języka – wszystkie te aktywności mają na celu stymulację i prawidłowy rozwój mowy od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Zabaw plastycznych i konstrukcyjno - manipulacyjnych - czyli budowanie z klocków, nakładanie kółek na piramidę, zabawa sorterami w dopasowywanie kształtów, proste puzzle tematyczne, a także rysowanie, malowanie i lepienie. Dzięki tym zajęciom maluszki doskonalą sprawność motoryczną i manualną.

Zabaw tematycznych  – związanych z poznawaniem zawodów, miejsc, sytuacji, a także tradycji i zwyczajów świątecznych. Celem tych zabaw jest poznanie zwrotów grzecznościowych, nauka i nazywanie czynności wykonywanych w codziennym życiu, a także rozwój pierwszych umiejętności społecznych dzieci.

Aby umożliwić naszym Cherubinkom łagodne przejście z okresu niemowlęctwa przez wczesne dzieciństwo do dziecka w pełni dojrzałego do „pójścia” do przedszkola zapewniamy podział na 4 grupy wiekowe, czyli

  • Maluszki to dzieci poniżej 1 roku życia,
  • Starsze Maluszki to dzieci od 1 roku życia do 18 miesięcy,
  • Średniaki to dzieci od 1,5 roku do 2 lat
  • Starszaki to dzieci od 2 roku życia do 3 lat.


Współpracujemy na stałe z logopedą oraz z psim terapeutą, których gościmy w Cherubinkowie 2 x w miesiącu po to, by poprzez zabawę, prawidłowo rozwijać i uczyć Nasze maluszki.

Szczególną wagę przywiązujemy do dialogu z Rodzicami, jesteśmy otwarci na ich pomysły i sugestie oraz na wzajemną współpracę.

Naszym celem jest wychowanie maluszków na śmiałe, dobrze radzące sobie w życiu i mające właściwy kontakt ze sobą i otoczeniem dzieci.

W naszym Cherubinkowie pragniemy by Dzieci wraz z Rodzicami czuły się:

  • domowopoprzez serdeczną, rodzinną atmosferę, stały plan dnia, przestrzeganie dziecięcych rytuałów,    
  • komfortowodzięki doskonałym, spełniającym unijne wymogi, warunkom lokalowym, dobrze wyposażonemu i bezpiecznemu ogrodowi oraz przystosowaniu obiektu do wymogów sanitarno–higienicznych i przeciwpożarowych, 
  • fachowodzięki odpowiedniej kadrze pracującej z wielkim zaangażowaniem i pasją,    
  • lawendowobo taki jest wiodący kolor Żłobka.


Dbamy by Nasze Cherubinki miały zawsze Uśmiechnięte minki !!!

 

Copyright © 2016 Żłobek Cherubinkowo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: